CivcivlerArşiv

Civciv yürüyemiyor mu?

Merhaba arkadaşlar. Son çıkımlardan birisinde civcivlerden birisinin tam olarak yürüyemediğini gördüm. Bu tür civcivleri (üretim-hanelerde) öldürerek sorunu çözmeye! çalışırlar. Ancak bazı insanlar elinden geleni yapmak ister. Bazen başarılı olur, bazen başarısız. İşte bugün size yürüyemeyen civciv için alternatif çözüm sunuyorum.

Civciv en geç kaç günde çıkar

Civciv en geç kaç günde çıkar sorusunu daha önceki konumuzda da yanıtlamıştık. Ancak bazı istisnaları belirtmeyi de ihmal etmeyelim. Civcivler gelişim sürecine göre bir yada birkaç gün geç çıkabilir. Bazen makine kullanımlarında bu süre 3 güne kadar uzayabilir.

Civciv kaç günde çıkar

Civcivler yumurtadan en geç kaç günde çıkarlar? Civcivler genel şekliyle yumurtada 21 gün kalırlar. 21. günde sürekli çatlak yapıp çıkarlar. En çok 21. günde çıkım olur. Bu yüzden 21. gün her zaman civciv çıkım günü olarak genelleşmiştir.

Civciv neden yumurtada ölür

Bazı arkadaşlar “civciv yumurtadan çıkmadan ölüyor” gibi sorunlarla bize geliyor. Öncelikle inceleyeceğimiz bazı hususlar var. Civcivler neden yumurtada ölürler? Bunun değişik nedenleri olabilir. Ama başlıca nedenini kuluçka süresi içinde aramak lazımdır.

Tavuklar civcivler ne yer?

Merhaba forum sakinleri… Tavuklar ne yer? Civcivler ne ile beslenmeli? Gibi sorulara bu konumuzda yanıt bulacağız. Tavuklar aslında çoğu şeyi yerler ama bazen yedikleri şeyler tavuklara zarar verebilir. Bu nedenle tavuklara ne yedirmelisiniz iyi bilmeniz gerekiyor.