TavuklarArşiv

Tavuk gübresi nasıl yapılır?

Tavuk gübresinin en değerli gübrelerden birisi olduğunu ağaç ve çiçeklerle ilgilenen herkes hemen hemen bilir. Bilmeyenler de öğrenmelidir ki tavuk gübresi en doğal ve en etkili gübrelerdendir. Bu nedenle oldukça pahalıdır. Günümüzde her çuval tavuk gübresi yaklaşık 50TL değerine satılmaktadır.

Sansar tilki kümese nasıl girer

Merhaba arkadaşlar. Geçen günlerde kümesimden 5 tavuğum ve 1 horozumun boğazlarından ısırılarak öldürüldüğünü gördüm. İlk olarak sansardan şüphelendim. Çünkü tavukları neredeyse hiç yememiş. Ancak kümese kamera koyduğumda yanıldığımı fark ettim.

İkili karma aşı

Tavuklara ikili karma aşı nasıl yapılır? İkili karma aşısı dediğimiz zaman Newcastle ve Bronşit hastalıklarından korunma için yapılan aşı aklımıza gelir. Peki bu aşı nasıl yapılmalıdır?

Köy yumurtasının farkı

Köy yumurtasının diğer yumurtalardan farkı nedir? Bugün bu soruya kısa ve öz bir yanıt verelim. Köy yumurtası denilince akla özel bir yumurta türü gelmesin. Köy yumurtasını farklı kılan yumurtanın köyde olması değil tavukların doğal ortamda olmasından dolayıdır.

En çok yumurtlayan tavuk

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz. Bugün tavuklar forum ailesi olarak yeni bir yazı kaleme alıyoruz. Bu yazımızda forum bölümümüzde de sıkça sorulan bir sorunun cevabına yanıt vereceğiz. O da “En çok yumurtlayan tavuk hangisi?” sorusudur.

Tavuklarda göz şişmesi

Tavuklarda göz şişmesi şekilleri hakkında bir bilgilendirme yapmak istedik. Bu nedenler forumdaki arkadaşlara da yardımcı belli bir başlık oluşturuyoruz. Hastalıkların tedavileri konusunda denediğimiz birçok yöntem bize kısa süreli çözümler sunsa da asıl mesele hastalığı kökten yok etmektir.

Ataks tavuk özellikleri

Merhabalar. Bugün ataks tavukları hakkında sizlere bahsedeceğim. Ataks tavukları bildiğiniz üzere ülkemizin ilk yerli üretim tavuğudur. Yaklaşık olarak 20 yıllık bir çalışma sonucunda bugünkü halinde üretilmiştir. Kapalı ortamlarda yapılan denemelerde yılda 310-315 yumurta verdiği saptanmıştır.

Tavuklar civcivler ne yer?

Merhaba forum sakinleri… Tavuklar ne yer? Civcivler ne ile beslenmeli? Gibi sorulara bu konumuzda yanıt bulacağız. Tavuklar aslında çoğu şeyi yerler ama bazen yedikleri şeyler tavuklara zarar verebilir. Bu nedenle tavuklara ne yedirmelisiniz iyi bilmeniz gerekiyor.